TAVË PRIZËRENI
September 1, 2020
MAKARONA BOLONJEZE
September 1, 2020

Përbërësit:

3 gota miell
2 gota qumësht
1 gotë sheqer
6 lugë gjelle reçel kajsie
2 lugë gjelle kakao
3 gr kanellë
5 gr sodë bikarbonë
1 sheqer vanilje

Glazura:

100 gr cokollatë gatimi
3 lugë gjelle qumësht
2 lugë gjelle reçel
2 lugë gjelle vaj.

Pergatitja:

Miellin bashkojeni me sheqerin, qumështin, sodën bikarbonë dhe kakaon.

Shtoni kanellën, sheqer vaniljen, qumështin, vajin dhe reçelin. Përziejini të gjitha mirë.

Këtë masë hidheni në tepsinë e lyer me vaj dhe piqeni në furrën e parangrohur në 180 gradë për 20 minuta.

Çokollatën dhe reçelin shkrijini bashkë me vajin dhe qumështin. Këtë masë hidhjani sipër ëmbëlsirës.

Para servirjes, ëmbëlsira ftohet mirë.

Ju befte mirë!

Comments are closed.

Phone
Email
WhatsApp
Whatsapp

Add the number to the Contacts on your phone and send us a message via app.

Call us:

+355676034402

Phone
Email