KEK ME REÇEL KAJSIE
September 1, 2020

Përbërësit:

 1. Makarona 350 gr
 2. domate tё prera 200 gr
 3. mish I grirë 280 gr
 4. një tufё gjethesh majdanoz
 5. Nje karrotë
 6. Një qepë mesatare
 7. nje lugё vaj ulliri
 8. pak  piper të zi
 9. kripë
 1. Nё kohёzagjatje makaronat zihen nё varёsi tё trashёsiё sё tyrё.
 2. Presim dhe skuqim qepën në pak vaj ulliri, ndërkohë shtojmë karrotën e prerë në kuba të vegjël dhe gjethet e majdanozit.
 3. Shtojme mishin e grire dhe vazhdojmë me skuqjen deri sa qepa dhe mishi te kenë ndryshuar ngjyrë
 4. Hedhim salcën e domates  dhe gjysmë gotë ujë nga zierja e makaronave
 5. Shtojmë kripë, piper dhe I lëmë të marrin valë deri sa salca të bjerë
 6. Shtojmë makaronat dhe I përziejmë.
 7. Makaronat janë gati për servirje

Comments are closed.

Phone
Email
WhatsApp
Whatsapp

Add the number to the Contacts on your phone and send us a message via app.

Call us:

+355676034402

Phone
Email